Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o skierowaniu nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym do Trybunału Konstytucyjnego w trybie kontroli prewencyjnej. "To znaczy, że ustawa nie będzie obowiązywała, dopóki Trybunał nie wypowie się na temat jej zgodności z konstytucją" – zaznaczył w orędziu dotyczącym tej sprawy. Andrzej Duda dodał, że jego zdaniem kompromis w sprawie zmian w wymiarze sprawiedliwości, który wynegocjował z szefową Komisji Europejskiej, był dobry. "Niestety przeciągające się przez wiele miesięcy prace w parlamencie, postawa…
Prezydent skierował nowelę o Sądzie Najwyższym do TK

