Jak dbać o skórę zimą?

Jak dbać o skórę zimą?
[Głosów: 0   Average: 0/5]

Zimą nasza skóra potrzebuje szczególnej ochrony. W większości przypadków, gdy robimy solidny makijaż przed wyjściem na mróz, to zadziała on ochraniająco na twarz. Jednak nie należy zapominać również o kremach ochronnych. I nie są to nawilżające czy natłuszczające kremy Nivea dostępne w każdym sklepie. Dobry krem ochronny na twarz na zimę to taki, który zawiera kompleks substancji ochraniających naszą skórę przed zamarzaniem na jej powierzchni wilgoci. Kto powinien szczególnie dbać o skórę podczas zimy? Zima szczególnie brutalnie odczuwa mróz, gdy ma tendencję do pojawiania się pękających naczynek. Osoby z rumieniem różowatym, skórą wrażliwa, zaczerwienioną i skłonną do podrażnień nie powinny nigdy pozostawiać skóry bez ochrony. Jak dbać o skórę zimą?

Jak wybierać najlepsze kremy na zimę?

Jak wybierać najlepsze kremy na zimę?W jaki sposób czytać etykiety kremów ochronnych na zimę? Dobre kremy na zimę to takie, które mają bardzo wysokie filtry – minimum 30 (najlepiej jednak będzie, gdy będzie to 50). Dodatkowo, jego konsystencja powinna być gęsta. Nie może to być jednocześnie krem obciążający skórę twarzy. Czytając etykiety kremów ochronnych na zimę zwróćmy szczególną uwagę na to, czy w składzie jest woda. Im mniej wody w kremie ochronnym na zimę, tym lepiej dla kondycji naszej skóry w zimie.

Zabezpieczenie przed fotostarzeniem się skóry

Wyjeżdżając na stok, gdzie łatwo opalić się od odbijających się od śniegu długich promieni słońca typu A, trzeba mieć ze sobą krem, który ma na etykiecie oznaczanie PA + lub PA ++. Są to kremy zapobiegające fotostarzeniu się skóry.

Kremy antysmogowe

Osoby odpowiadające sobie na pytanie, jak dbać o skórę zimą, często sięgają nie tylko po ochraniacze przed zimnem, ale także po kremy antysmogowe. Kremy na zimę mają właściwości blokujące nie tylko zamarzanie zewnętrznych warstw skory, ale także blokujące przenikanie kurzu i pyłu do porów. Z jednej strony zapychają i dlatego nie są polecane na lato. Z drugiej strony powodują, że skóra nie musi mieć bezpośredniego kontaktu z jeszcze bardziej obciążającymi czynnikami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *