Naukowcy z Instytutu Neurologii Chińskiej Akademii Nauk w Szanghaju ogłosili sukces w pracach nad klonowaniem ssaków naczelnych. Po raz pierwszy, urodzony w wyniku takiej procedury samiec makaka królewskiego dożył dwóch lat i doczekał dorosłości. Jak pisze w najnowszym numerze czasopismo "Nature Communications", chińscy badacze zastosowali zmodyfikowaną procedurę tzw. transferu jąder komórkowych, która kiedyś dała życie owieczce Dolly.
źródło: https://www.rmf24.pl/nauka/news-chinski-przelom-w-klonowaniu-ssakow-naczelnych,nId,7275172

