"Wolne słowo. Autorzy przeciw autokracji" – to gdański pomysł na zagospodarowanie kamienicy przy ul. Długiej 35, która do tej pory służyła rosyjskiemu domu kultury. Budynek po 60 latach przejęło miasto i przekazało na rzecz nowego projektu kulturalnego, który będzie służył m.in. autorom i autorkom ze wschodu tworzącym w Gdańsku.
źródło: https://www.rmf24.pl/regiony/trojmiasto/news-wolne-slowo-w-bylym-rosyjskim-domu-kultury,nId,6015474

