"Dobrze, że prezydent zamiast podpisać nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym zdecydował się odesłać ją do Trybunału Konstytucyjnego. Apelowaliśmy o weto, ale zwrócenie się do Trybunału Konstytucyjnego to na pewno lepsza decyzja niż podpisanie tej noweli" – ocenił szef Ministerstwa Sprawiedliwości, prokurator generalny i prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.
Duda skierował ustawę o Sądzie Najwyższym do TK. Ziobro komentuje

